Zakládání trávníků

Obnova zanedbaných zahrad, strojové zakládání trávníků a příprava pod travní koberce

Máte zanedbanou zahradu s plevelem, hrby, drny, udusaný pozemek okolo novostavby nebo jste koupili zahradu plnou náletů? Potřebujete vyrovnat a vymodelovat terén, navézt ornici či kompost? Chcete zlikvidovat starý trávník? Potřebujete provést kompletní rekultivaci zahrady? Pomůžeme vám opravit nebo založit nový trávník na starém či připravit udusanou a znehodnocenou zeminu kolem vaší novostavby na setí nového trávníku.

V první řadě je potřeba znát aktuální stav vašeho pozemku a vaši představu, jak by měl pozemek po úpravě vypadat. Následně vám zašleme orientační kalkulaci. Čím více informací budeme mít, tím bude naše kalkulace i zvolená technologie přesnější a efektivnější.

Spolupracujeme také se zahradnickými firmami, pro které děláme logistiku materiálů (například dovoz křemičitého písku a kompostu na zušlechtění zeminy), přípravu pod travní koberce strojem Orbito s obracecí půdní frézou a rotačními bránami i samotné setí trávy. Větší plochy efektivně připravujeme traktorem Fendt se zakladačem Collari a finalizujeme kloubovým malotraktorem Winea s rotačními bránami a se sečkou.

Pro dosévání do již připravených, ale poškozených trávníků, používáme dosévací stroj Eliet, který připraví co nejoptimálnější podmínky pro vyklíčení nových semínek v konkurenčním prostředí již vzrostlého trávniku.


Terénní úpravy, příprava substrátu a osetí

Navezení hlíny a rozprostření po pozemku, výkopy a modelace pro skleník, ohniště, katrování zeminy, finalizace a vyrovnání povrchu a osetí

Likvidace starého trávníku

Překatrování zeminy traktorem Fendt s půdním zakladačem Collari


Oprava trávníku po výkopu inženýrských sítí

Příprava traktorem Fendt + zakladač Collari a finalizace a osetí Winea + rotační brány


Příprava pastviny

Finalizace a setí malotraktorem Winea s rotačnimi bránami a sečkou.


Založení nového trávníku na starém

Likvidace starého trávníku půdní frézou, následná strojová finalizace a osetí travním semínkem.


Založení nového trávníku Brno-Bystrc

Rekultivace staré zahrady, odstranění starého trávníku, terénní úpravy, finalizace a osetí.


Ukázka dalších vybraných projektů

Finalizace a setí strojem Orbito s rotačními bránami a secím strojem.