Štěpkování

Ekologická likvidace náletů přímo na vašem pozemku

Štěpkování je vhodný doplněk k ekologické rekultivaci vaší zahrady. Pomocí štěpkovače lze zlikvidovat nálety a větve stromů do průměru až 20 cm. Na místě se tak vyrobí vysoce kvalitní čerstvá štěpka přímo z vašeho porostu, zpravidla se jedná o štěpku z ovocných stromů, kterou lze dále použít na úpravu zahrady - můžete mulčovat nově zasazené užitkové stromy a keře, štěpku zapravit do hlíny a tím ji obohatit o živiny, případně si štěpkou mulčovat záhonky.

Výhodou provedení štěpkování přímo na místě je stoprocentní garance původu štěpky, možnost výroby nebo přiblížení štěpky co nejblíže k místu, kde se bude využívat, šetříte životní prostředí, protože není nutné štěpku složitě převážet a manipulovat až na váš pozemek. Ušetříte tedy i za dopravu. Štěpkování lze úspěšně použít tam, kde například není možné větve spálit a kvůli objemu celých větví není odvoz do ekodvoru rentabilní nebo technicky možný. Pokud byste štěpku nechtěli, můžeme ji za vás ekologicky zlikvidovat.

Další výhodou oproti frézování náletů, je výsledná čistota pozemku, na kterém nezůstávají zbytky větví a mnoho m3 rozbité dřevní hmoty, se kterou již nelze dále nic dělat a v další úpravě pozemku spíše překáží například při katrování, finalizaci a osévání povrchu.


Fotogalerie