Jednoosý nosič nářadí

Orbito Rapid 660

Jednoosý hydrostatický nosič nářadí Orbito Rapid 660
Jednoosý hydrostatický nosič nářadí Orbito Rapid 660

Parametry

Šířka vč. neseného nářadí: 1100-1200 mm

Šířka záběru: 800-1000 mm (dle typu nářadí)
Výška: cca 1300 mm
Délka vč. neseného nářadí: cca 2300 mm
Hmotnost bez/s nářadím: 283 Kg/468 kg
Rychlost pojezdu: 0-8 km/h
Palivo: Benzín
Spotřeba paliva: cca 3 l/h
Objem nádrže: 10 l
Výkon motoru: 17 kW/23,0 HP
Motor: Briggs & Stratton Vanguard

Jednoosý nosič nářadí Orbito Rapid 660 najde uplatnění zejména při finálních úpravách zahrad nebo obnově trávníků. Spolu s dalším příslušenstvím lze s jeho pomocí například zjemnit a srovnat povrch zahrady, rozbít hliněné hroudy a připravit povrch k setí trávy nebo rozrušit starý trávník a připravit jej k obnově. Ke stroji Orbito Rapid 660 máme následující příslušenství:

  • Obracecí půdní fréza

Rozruší tvrdou, ušlapanou nebo uježděnou zeminu nebo starý trávník. Kamení do 5 cm, části kořenů a případné zbytky sutin ukryje pod zem a na povrchu zanechá jemnou půdu. Na závěr povrch jemně zhutní válcem. V případě obnovy starého trávníku dojde k rozemletí drnů. Travní zbytky následně slouží jako zelené hnojivo. V případě, že je drnů velké množství a není možné je uložit pod zem, je nutné je ručně odstranit. Podobná situace může nastat v případě, že je zemina příliš kamenitá.

  • Rotační brány

Vhodné pro přípravu půdy a vyrovnání ploch těsně před setím. Rozruší hliněné hroudy a načechrají povrch půdy tak, aby zaseté osivo optimálně vyklíčilo. Rotační brány nelze pouštět do kamenité či tvrdé půdy.

  • Secí stroj

Je součástí rotačních bran. Strojově oseje travním semenem dříve připravený povrch. Hustotu setí lze nastavit orientačně v gramech na metr čtvereční. Pro rovnoměrné osetí je nutné plochu projet vícekrát v různých směrech.

Stroj Orbito Rapid 660 půjčujeme pouze s odbornou obsluhou.


Fotogalerie