Kolový mininakladač

MultiOne 8.5 S

Spotřeba paliva: cca 3 l/hod
Objem nádrže: 30 l
Výkon motoru: 40 Hp / 30 Kw 

Parametry

Šířka: 1280 mm
Výška: 
2240 mm (s klimatizací a majáčkem)
Délka: 
2690 mm
Světla výška: 
Výška zdvihu po čep: 2980 m
Manipulační nosnost po čep: 
Překlopová nosnost: 1600 kg
Hmotnost: 1740 kg
Rychlost pojezdu: 12km/h a 23 km/h
Palivo: Nafta

Motor: Yanmar 3TNV88
Hydraulické čerpadlo pro externí příslušenství: 72 l/min 

Tento šikovný multifunkční mininakladač je výborným pomocníkem na každé stavbě. Stroj má k sobě nepřeberné množství příslušenství jako například základní lopatu se zubykombinovanou lopatu 4v1 se zuby k rychlému převážení většího množství materiálu na střední vzdálenost, srovnávání a modelování terénu, rozhrnování a urovnávání navezené zeminy a sypkých materiálů (štěrk, písek, apod.). Lopata navíc obsahuje vidle a může se používat jako vysokozdvižný vozík, umí se rozevírat a zeminu v podstatě "uchopit" a nabírat ji k sobě, od sebe i na místě tak jako u velkých traktorbagrů. K zařízení lze připojit míchací lopatu k přípravě betonu nebo jiných stavebních směsí, která se hodí především při stavbě základů apod. K narušení velmi tvrdé zeminy, a zušlechtění dlouho neobdělávaných pozemků si můžete zapůjčit speciální podrývák. Pozemky, keré nelze orat, lze zušlechťovat speciální půdní frézou která zvládne poorat jakkoliv tvrdou i nikdy neobdělávanou zeminu a zvládne zpracovat i půdu prorostlou kořeny. K převozu palet se dřevem nebo stavebním materiálem zapůjčujeme paletové vidle. Ze stroje se tak stane vysoce výkonný vysokozdvižný vozík.

Využití mininakladače je opravdu variabilní. V jednom stroji si půjčíte malý vysoce výkonný multifunkční stroj, který se dá použít pro stavební, polní i zahradní práce na malých a středně velkých pozemcích se zhoršenou dostupností - například špatná nebo úzká příjezdová cesta nebo jinak omezeným přístupem. Unikátní je i dosah výsuvného ramene do 2,8 m. To znamená, že vyložíte materiál i do výšky, není nutné používat nájezdy při vykládání do kontejnerů atd. Stroj lze také využívat k přesunu a pokládání panelů a palet až do váhy cca 800 kg.

Celý stroj lze používat i ve stísněných podmínkách, díky své konstrukci a ovládání se dokáže otočit téměř na místě a zatočit v podstatě za roh. Díky vyspělému řízenému pohonu všech čtyř kol je trakce každého kola řízená samostatně. Stroj je tak velmi šetrný při jízdě po trávníku a nezanechává černé čáry na povrchu. Pro zcela mimořádné situace je možné "natvrdo" uzamknout pohon kol, tím pádem se všechna kola v jeden okamžik otáčí stejnou rychlostí.

Stroj má navíc homologaci pro jízdu na pozemních komunikacích, tj. má SPZ a je možné jej převážet s řidičským oprávněním sk. B. K zapůjčení je pouze s obsluhou.

Příslušenství

Základní lopata se zuby

Šířka lopaty: 1300 mm
Objem: cca 0,16 m3
Vhodná k přesunu sypkých materiálů, zeminy, odrývání a srovnávání pozemků nebo pokládání panelů.


Míchací lopata

Objem: 0,25 m3
Rozměry a váha:

Slouží jako míchačka bez elektřiny tam, kde se nedostane domíchávač. Sama si naloží, umíchá, beton lze vypustit přídavnou hadicí a vyzvednout až do cca 2,8 m.


Míchačka hydraulická

Objem: 0,28 m3
Váha: 95 kg

Velká hydraulická míchačka s ručním plněním. Díky své nízké hmotnosti je určená do míst se stíženou dostupností.


Paletové vidle

Promění stroj v obratný a výkonný vysokozdvižný vozík, který bezpečně unese až 1,3 tuny. Navíc s ním můžete jet v klidu po silnici. Můžete zvedat palety se stavebním materiálem, dřevem, dlaždicemi, krytinou atd... Vhodný tam, kde vám nikdo nechce nebo nemůže vjet a složit náklad.Fotogalerie