Půdní fréza
PTH Microcrusher 1400

Parametry

Šířka záběru: 1380 cm
Hloubka záběru: 15 cm
Váha: cca 500 kg

Vysoce výkonná půdní fréza, která na jeden průjezd nahradí použití mulčovače, rotavátoru, pluhu a rotačních bran a to tak, že za ní vzniká záhon v podstatě rovnou připravený k setí.

Je vhodná ke zkulturnění starých zanedbaných zahrad, udusaných cest, srovnání hrbolatých pozemků nebo k založení nového trávníku. Rozdrtí kameny do velikosti 10 cm, poradí si s kořeny, nálety a křovinami do tloušťky 10 cm, které rozemele a zapracuje do půdy jako zelené hnojivo.

Fréza se připojuje za malotraktor, díky kterému lze takto zpracovávat různě svažité, terasovité a jinak těžce dostupné pozemky. Kultivátor je možné využívat celoročně za sucha. Velkou výhodou je možnost přípravných prací v zimě když mrzne, takže na jaře už jen sázíte.

Finální úpravu zeminy po zasazení nové trávy provádíme profesionálním zahradním válcem Wimbledon o hmotnosti 360 kg a šířce 1400 cm. Travní válec je při hutnění tažen pracovní čtyřkolkou o přibližně stejné hmotnosti. Díky tomu se v hlíně netvoří nové koleje a povrch se rovnoměrně udusává.

Frézu s malotraktorem zapůjčujeme pouze s obsluhou.


Fotogalerie