Zakladač trávníku

Köppl Hydro Athlet HA 1422

Stroj Köpp Hydro Athlet již nemáme v nabídce. Místo něj lze využít Orbito Rapid 600.

Parametry

Šířka vč. neseného nářadí: 1050 mm
Šířka záběru: 1000 mm (dle typu nářadí)
Výška: 1300 mm
Délka vč. neseného nářadí: 2300 mm
Hmotnost bez nářadí: 282 kg
Rychlost pojezdu: 4-8 km/h
Palivo: Benzín
Spotřeba paliva: dle zátěže cca 3 l/hod
Objem nádrže: 10 l
Výkon motoru: 17,2 kW/ 23,0 HP
Motor: 4-takt benzín OHV, 2-válec

Jednoosý nosič nářadí Köppl Hydro Athlet HA 1422 je nejvýkonnější jednonápravový nosič určený do nejobtížnějších podmínek, který svým výkonem patří ke špičce na trhu. Ke stroji nabízíme vysoce funkční příslušenství pro profesionální založení trávníku jako obracecí půdní frézu, rotační brány a secí stroj na travní semena:

  • obracecí půdní fréza Condor 88 je těžký zakladač trávníků, který slouží k zušlechtění a rekultivaci pozemků na jeden průchod. Pomocí speciálních prutů fréza uloží kameny, starou trávu a plevel do spodní vrstvy a zanechá za sebou překatrovanou zeminu připravenou k dalšímu zpracování. Provádí tak několik operací současně - orba, rotavátorování, katrování, vláčení a hutnění. Záběr obracecí půdní frézy je 88 cm při šířce stroje 105 cm,
  • rotační brány k finálnímu srovnání již připraveného pozemku před setím, záběr rotačních bran je 100 cm při šířce stroje 105 cm,
  • secí stroj pro rovnoměrné setí trávy, možnost volby množství gramů travních semen na metr čtvereční, záběr secího stroje je 100 cm při šířce stroje 105 cm.

Pokud plánujete nový trávník a máte neobdělaný pozemek s nálety či kameny do 10 cm průměru, je možné jej nejdříve zkultivovat půdní frézou, která rozemele hrubší části a zanechá za sebou nakypřenou půdu. Köppl Hydro Athlet pak dokáže celý pozemek finálně sjednotit rotačními bránami a následně pomocí secího stroje naseje rovnoměrně travní semínka na povrch a současně je zapracuje travním válcem.

K likvidaci a zakládání starého trávníku, zaplevelených ploch, schování kamenů a drnů pod zem v úzkých prostorech (o šířce min. 110 cm) nebo pod stromy používáme obracecí půdní frézu, která za sebou zanechá překatrovaný povrch připravený k další úpravě do hloubky cca 10 cm (14 cm v ideálních podmínkách). Při likvidaci starého trávníku vznikne zelené hnojivo, které může být vidět i na povrchu zpracované plochy, nicméně takto rozemletá tráva seschne a zetleje.

Doporučujeme spočítat plochu pozemku, který se má osázet a výsledek vynásobit požadovaným množstvím gramů travního semene na metr čtvereční. K tomu připočtěte rezervu na překryvy a dosypání nedostupných ploch cca 15-30 %, čímž získáte výsledné množství travního semene, které byste měli mít připravené. Je také vhodné zohlednit samotnou velikost travních semínek.

Pokud zvažujete možnost vybudování zavlažovací sítě, lze využít speciální rýhovač.

Köppl Hydro Athlet je vhodný na menší i středně velké pozemky do 10 000 m2. Tento stroj půjčujeme pouze s obsluhou.


Fotogalerie