Paletový nakladač

Multifunkční mininakladač MultiOne 8.4 S

Nabízíme multifunkční paletový mininakladač s paletovými vidlemi, který uveze až 1,3 tuny a vyzvedne náklad do výšky až 2,8 m. Stroj je vysoce obratný. Díky vyspělému ovládání je zajištěná vysoká prostupnost terénem i snadná a plynulá manipulace s nákladem.

Paletový nakladač má uprostřed kloub, který mu umožňuje otáčet se na velmi malé ploše. Přední i zadní kola opisují stejnou dráhu a neničí podklad i při opakovaném přejíždění. Každé kolo je ovládáno zvlášť počítačově, takže při zatáčení se na vnitřní a vnější straně stroje otáčí každé kolo jinou rychlostí. Tím nedochází k začernění povrchu pneumatikami (například dlažby nebo podlahy v hale) ani k trhání již zasazeného trávníku. V terénu je možné zapnout stejné otáčení všech kol.

Při vykládání do výšky je možné zapnout "plovoucí režim", který zajistí správnou polohu nákladu až do místa vyložení (rameno s vidlemi plynule udržuje polohu nákladu, kterou si nastavíte). 

Nakladač je vhodný pro všechny, kteří potřebují například složit palety se dřevem - Prodejce vám doveze dřevo, ale už vám ho není schopen složit na místo, které potřebujete. Často se stane, že prostě odjede i se dřevem. Dál jej můžete využít při přemísťování těžkých břemen po pozemku - lze nabrat nebo uvázat břemena, se kterými holýma rukama nehnete. Na stavbách pomáhá při dovozu materiálu do místa stavby jako např. ztracené bednění, cihly, krytinu, kachličky, podlahy, pytle s cementem, panely atd.

Stroj má k sobě dále velké množství dalšího příslušenství jako základní lopatu se zuby, takže s ním můžete nakládat štěrk, písek, odrývat a přesouvat zeminu, míchací lopatu na 250 l betonu nebo suchých směsí, kterou můžete zvednout do 2,8 metrů a vylívat například ztracené bednění, speciální podrývák k narušení nikdy neobdělávané zeminy, drážkovač, který dokáže nahradit kopání bagrem, je rychlejší a vyrýpe méně zeminy, navíc se dá používat i v zimě. Drtící lopata vám pomůže efektivně využít nepotřebný stavební odpad, který byste jinak museli nechat odvézt na skládku a zaplatit za dopravu i jeho uskladnění. Rozdrcenou směs můžete použít do betonů, základů apod.

Nakladač má vyhřívanou kabinu, takže se s ním dá jezdit i v nepříznivém počasí nebo v mrazu. Navíc má SPZ, takže je možné s ním jezdit po silnici s řidičákem sk. B, což značně usnadňuje přepravu do přiměřené vzdálenosti.