Doprava minibagru za autem

Dopravu strojů lze řešit několika způsoby:

1) Vlastními přostředky - dodávka, auto s přívěsem, valník...
2) Zapůjčit si od nás auto s přívěsem a nájezdy, které spňuje hmotnostní limit do 3,5 tuny.
3) Zapůjčit si jenom přívěs s nájezdy - máme k dispozici přívěs o celkové hmotnosti 1500 kg pro převoz minibagru Takeuchi a 1100 kg pro převoz minidumperu Cormidi.
4) Stroj vám dovezeme kam si budete přát.
5) Malotraktor a mininakladač MultiOne si můžete odvézt do přiměřené vzdálenosti po silnici s řidičským oprávněním sk. B. Pokud máte ř.p. B+E, můžete si k odvozu půjčit přívěs 2700 kg

Abyste si mohli Minibagr Takeuchi odvézt za svým autem s řidičákem skupiny B, je nutné si nejdříve zkontrolovat, zda součet povolených hmotností vašeho automobilu (informaci najdete v techničáku) a zapůjčeného přívěsu (1500 kg) dává dohromady maximální hmotnost do 3,5 t. V současnosti jsou na trhu pouze 3 typy automobilů, které mají dostatečný výkon a přitom nízkou hmotnost, aby minibagr na přívěsu mohly odvézt. Pokud součet hmotností tento limit přesahuje, doporučujeme vám zapůjčit si od nás tažnou soupravu terénního automobilu a přívěsu.

Automobil je lehký a silný, takže naložený přívěs s minibagrem, který bude vážit do 1500 kg, nebude přesahovat povolenou hmotnost do 3,5 t.

Přívěs je speciálně upravený, aby byl lehký, ale přitom měl velkou nosnost. Kvůli vysoké hmotnosti přepravovaných strojů nedoporučujeme používat vlastní přívěsy nebo vozíky, u kterých si nejste jistí jejich technickým stavem a nosností.

K převozu minibagrů zapůjčujeme také pevné nájezdy s nosností 2 tuny. Tyto nájezdy je možné připevnit k přívěsu.

K převozu Minidumperu Cormidi půjčujeme bržděný přívěs s celkovou hmotnosti 1100 kg, který je možné táhnout za většinou osobních automobilů.

Na větší stroje jako malotraktor nebo mininakladač si můžete zapůjčit přívěs o celkové hmotnosti 2700 kg, je nutné mít ř.p. sk. B+E.